PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=692197}

Markiza Angelika

Angélique
6,8 6 207
ocen
6,8 10 1 6207
Markiza Angelika
powrót do forum filmu Markiza Angelika

Zacząłem oglądać przypadkiem i... wsiąkłem! :o) Naprawdę udane odświeżenie starego tematu. Owszem, piękna scena łóżkowa, subtelna, wysmakowana, ale to przemiana uczuciowa Angeliki ujęła mnie najbardziej. Znam podobną historię w realnym życiu... Czekam na ciąg dalszy!

ocenił(a) film na 8
Wally_65

Jestem świeżo po seansie i całkowicie się z Tobą zgadzam. Zaczęłam oglądać od niechcenia i totalnie wsiąkłam. Stare wersje "Markizy Angeliki" oglądałam jak byłam mała, ale niewiele z tych filmów rozumiałam, oglądałam te filmy nie po kolei i często niedokładnie, więc też za bardzo nie rozumiałam fabuły. Do tej wersji z 2013 roku podeszłam dosyć sceptycznie, bo wiadomo jak to z remakami bywa - najczęściej są gorsze od oryginałów. Tutaj natomiast jestem mile zaskoczona i totalnie zachwycona tym filmem! Główni bohaterowie zagrali niesamowicie, Nora Arnezeder rewelacyjnie wykreowała przemianę swojej bohaterki. Film trzyma cały czas w napięciu, nie był tak przejaskrawiony i cukierkowy jak stare wersje. Był wzruszający, ale nie ckliwy, romantyczne sceny idealnie przeplatały się ze scenami budującymi wartką akcje.

A co do sceny łóżkowej, jestem również tego samego zdania - była ona przedstawiona w tak hipnotyzujący i zmysłowy, a zarazem subtelny sposób, że nie sposób było oderwać chociaż na moment wzroku. No i aktor odgrywający rolę Hrabiego de Peyraca miał w sobie coś takiego, co sprawiało, że mimo swojej pozornej brzydoty, stawał się niesamowicie męski i atrakcyjny. ;)

Dziś - właśnie przed chwilą - skończyłam oglądać powtórkę filmu na TVP2, i tylko upewniłam się w przekonaniu, że film jest wspaniały i na pewno jeszcze nie raz do niego wrócę. :)

ocenił(a) film na 8
Wally_65

Ja tez przypadkiem zaczęłam oglądać a film okazał się świetny. Oglądałam już ze dwa lata temu , ale nie oceniłam tego filmu. Wersja bardzo dobra unowocześniona bo ta z lat 60tych trąci kiczem i to dużym jak się to dzisiaj ogląda. Stara wersja bardzo sztuczna nienaturalna, tak wtedy wyglądało sporo filmów kostiumowych.
Szkoda ,że jednak nie zdecydowali się druga część, bo to jest kawał dobrego kina.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones