PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1501}

Kruk

The Crow
7,3 63 644
oceny
7,3 10 1 63644
6,4 11
ocen krytyków
Kruk
powrót do forum filmu Kruk

Pamiętacie te filmidła? W drugiej połowie lat 80 i w pierwszej lat 90 mieliśmy mnóstwo tandetnej fabuły wg. przepisu: zło i krzywda->narodziny superbohatera->krwawa zemsta. Brylowały filmy karate, ale nie tylko.
Niestety szybko okazało się, że "Kruk" chciał być lepszy i przebił tę tandetę. W tamtych filmach przynajmniej kogoś trenowali na mistrza, musiał wykazać się sprytem, czy zwinnością aby rąk nie połamać albo kulki nie dostać, a w "Kruku"? Facet po prostu z grobu wyszedł... po roku autentycznie(!) odkopał się. Mało nie padłem. No ale ok, naiwnie pomyślałem - może wampir jakiś?!
Tym prostym sposobem zapewniono mu nieśmiertelność, więc nie musiał uchylać się od kul jak w "Komando", on je po prostu przyjmował. Miał także nadludzką siłę, szybkość, zwinność i niesamowitą technikę walki. Za życia to nabył? To czemu tak łatwo dał się zabić? Z czasem objawiły się też inne zdolności, takie jak możliwości leczenia poprzez dotyk nałogowej narkomanki oraz telepatię, też za pośrednictwem dotyku. Także sposoby zadawania śmierci, powinny dawać do myślenia. Wbijanie kilku noży w ciało albo kilku strzykawek z narkotykami w serce, wiązanie człowieka i wysadzanie go w samochodzie... w jakim celu ten sadyzm? O czym to świadczy? Do tego dialogi w stylu "Oni są już martwi, tylko jeszcze o tym nie wiedzą"...
Całą tę tandetę posklejano ślepą i brutalną zemstą.

Rozumiem, że teraz fani sobie na mnie poużywają, ale proszę o jedno - MERYTORYCZNIE.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
acidity

Biorąc pod uwagę Twoje zastrzeżenia, film naprawdę wygląda jak tandeta... Ale każdy chce czegoś tandetnie zrobionego by wyglądało na genialne. Mi się film ogólnie bardzo podoba,choć dopiero niedawno pierwszy raz go oglądałam,a teraz jest dużo o wampirach itp. więc może dlatego bardzo mnie zaciekawił ;)Ale i tak trzeba przyznać,że dobrali dobrego aktora do główniej roli ;D No,ale to jest TYLKO moje zdanie,każdy może mieć inne ;)

Sorenja

muszę też jeszcze dodać,że także bardzo mi się podobała muzyka i inne takiego typu rzeczy...Ogólnie bardzo fajny i dobry film, scenariusz też jest fajny... :D ...ogólnie cało kształt wygląda dobrze.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones