PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=145867}

Kocham wszystkie kobiety

J'aime toutes les femmes
6,7 6
ocen
6,7 10 1 6

Kocham wszystkie kobiety
powrót do forum filmu Kocham wszystkie kobiety

To samo...

ocenił(a) film na 8

Ten film występuje pod dwoma tytułami a jest to ten sam film :
http://www.filmweb.pl/film/Kocham+wszystkie+kobiety-1935-34438

Neuromer

Prawie... to samo ;)

Przyznam szczerze, że "Brunetki, blondynki" po francusku jeszcze nigdy nie słyszałem :)
Bardzo chciałbym kiedyś zobaczyć tę francuską wersję, z francuskimi aktorami...
Przed wojną w polskich kinach pokazywana była tylko wersja niemiecka.
Nie wiem jakie czynniki o tym decydowały ale przypuszczam, że to decyzja niemieckiej firmy Tobis,
która zajmowała się eksploatacją filmów wytwórni UFA w Polsce. Jeżeli mieli już wciskać państwom ościennym
(zdaje się, że np. w Czechosłowacji też szła tylko wersja niemiecka) to co innego jak nie swój towar, w swoim języku?
"J'aime toutes les femmes" trafił za zachodnią granicę Rzeszy. Oprócz Francji wyświetlany był między innymi w Portugalii.
Nie pamiętam już czy film trafił w ogóle do Stanów ale jeśli tak to też na pewno ta nieznana u nas wersja francuska z Danielle Darrieux.
Nie wiem czy w Polsce jest jakaś kopia ale skoro telewizja Kino Polska zaprezentowała nam "Ich liebe alle Frauen",
powinna pójść za ciosem i pokazać również ten film.





W polskich kinach przed wojną wyświetlana była tylko wersja niemiecka.

MrDeszczowy

No dobrze... to, że przed wojną była pokazywana u nas jedynie wersja niemiecka oznacza, że dzisiaj innej już pokazać nie można?
Pokażmy Kiepurę w różnych wydaniach. W ogóle... pokażmy Polakom Kiepurę! Bo tak naprawdę niewielu wie jak wyglądał,
(choć nazwisko może i kojarzą). Niby jesteśmy z niego dumni... ale żaden z jego filmów w Polsce nie jest dostępny na DVD...
Ani jeden film z jego udziałem przez kilkadziesiąt lat nie został pokazany w Polskiej telewizji!
Inne kraje chwalą się swoimi gwiazdami, zwłaszcza międzynarodowymi... z dostaniem ich filmów nie problemu...
Tymczasem u nas mamy "gwiazdy", których twarzy nikt nie pamięta. Paranoja i tyle. Czy tylko Kiepura?
A widział ktoś jakiś film z Polą Negri w telewizji? Pytanie retoryczne...

ocenił(a) film na 8
MrDeszczowy

Dokładnie, MASZ RACJĘ !!...kto pamięta o Kiepurze tym bardziej o Poli, kto z polaków występował na arenie międzynarodowej w tylu fimach co Pola ??!!
Kto z naszego kraju w Hollywood był tak znany jak Pola Negri ??
Mało kto już o tym pamięta.
Filmów z Kiepurą zachowało się sporo, ale nikt ich nie chce propagować u nas w kraju :(
Tak smao jest z Polą Negri.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones